1/ První setkání

Dáme si první nezávaznou schůzku. Ideálně, ještě před zahájením instalace elektrorozvodů, vody a kanalizace. Projdeme Vaše představy o vzhledu interiéru, potřebách, výši investice. Povíme si o způsobu spolupráce. Můžete mi půdorys Vašeho prostoru poslat předem. Pokud ho nemáte, nevadí. Setkáme se přímo u Vás a já připravím vše potřebné. Necháte mi čas na seznámení se s prostorem, jeho fotodokumentaci a detailní zaměření.

2/ Cena

Odvíjí se vždy od rozsahu prací. Bude to řešení celého interiéru, nebo pouze jeho části? To mi povíte Vy a já připravím časový plán a cenu za projekt.

3/ Návrh

Po odsouhlasení představ, časového plánu a ceny začneme s návrhem. Jako první vypracujeme rozvržení místností a nábytku podle jejich funkce a ergonomie. Pustíme se hlavně do částí, které jsou spojené se stavbou a vyžadují přesné rozmístění rozvodů – kuchyně, koupelna, osvětlení. Následuje výběr interiérových prvků a materiálů ( nábytek, svítidla, podlahy….). Budeme na schůzce skicovat, přinesu podklady, stále budeme vést dialog. Společně navštívíme nábytková studia, projdeme si možnosti, případně to vše udělám za Vás. Nemám vytipována konkrétní řešení, vše začíná Vámi a Vaším prostorem. Pokud si to budete přát, zakončíme celý návrh realistickými vizualizacemi budoucího interiéru.

4/ Délka přípravy návrhu

Navrhování je proces a potřebuje svůj čas. Budeme společně dumat, vymýšlet, konzultovat a pokud si budete jistí, že je to to správné, spustíme realizaci. Může se stát, že některé věci dořešíme, až když bude hotový prostor po stavebních úpravách… až ho uvidíte, nežijete.

5/ Spolupráce s dodavateli

Před začátkem realizace připravím výkresovou dokumentaci pro jednotlivé dodavatele (výkres úprav dispozice, elektroinstalací, rozvody vody, odpadu a jiné). Pokud bude potřeba, vypracuji výkresy atypických prvků nábytku. Dohodneme se, koho z dodavatelů oslovíme a necháme zpracovat cenové nabídky.

Je na Vás, zdali ode mne budete chtít autorský dozor. V tom případě realizaci návrhu kontroluji osobně. Nejedná se o stavební dozor. Pokud by šlo o kompletní rekonstrukci, určitě by jste měli mít svého stavby vedoucího. Připraví rozpočet, dohlédne na správné provedení stavebních prací a ušetří Vám čas a peníze.

6/ Termíny

Jak dlouho to bude trvat? Na termínech pro návrh se dohodneme podle Vašich potřeb a mých možností. Celková délka realizace projektu od zpracování návrhu po dokončení interiéru závisí na termínech od dodavatelů, které zvolíme.

Pro Vaši představu:

Návrh a realizace nového bytu
předpoklad 8 měsíců

Návrh a realizace rekonstrukce bytu
předpoklad 10 měsíců

Návrh a realizace nového domu
předpoklad 12 měsíců

Návrh a realizace rekonstrukce domu
předpoklad 18 měsíc